Po takim tytułem przebiegała lekcja wychowawcza w klasie 8 c w dniu 22 listopada 2022roku. Zakęcia maiły charakter warsztatów i były prowadzone przez edukatorów z ODN w Bartoszycach :p. Emilę Deleżuch i p.Moniką Dąbkowską.
Zajęcia były bardzo interesujące i kreatywne. Uczniowie pracowali w grupach metodą metaplanu. Poznali metody motywowania się do nauki, działania oraz co ma wpływ na naszą motywację. Były to bardzo efektywne zajęcia.
Bożena Górska
18 listopada 2022roku uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłych gości z Gniewu, którzy zabrali ich poprzez „Żywą lekcję historii” w podróż w przeszłość. Udowodnili również, że nauka nie musi się zamykać w szkolnych murach ani zabijać nudą. Dzięki nim nasza młodzież mogła się dowiedzieć, jak wyglądało życie rycerzy za czasów Piastów. W trakcie tej niezwykłej, prowadzonej w bardzo żartobliwy sposób lekcji można było przenieść się w czasie i zostać rycerzem, giermkiem lub damą. Spotkanie to wzbudziło w uczniach ciekawość i wiele pozytywnych emocji.
Bożena Górska
Absolwenci naszej szkoły Kacper i Paweł Drozdowscy, wicemistrzowie województwa warmińsko-mazurskiego w strzelectwie sportowym juniorów, zapoznali uczniów klas ósmych z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią. Prezentowali różne postawy strzeleckie. Wszystko to odbywało się w ramach realizacji nowej podstawy programowej z edukacji dla bezpieczeństwa, przygotowanie do szkolenia strzeleckiego.
W dniu 12 listopada 2022r reprezentacja naszej szkoły w składzie : Pietrusewicz Agata, Gorzkowski Jakub, Joć Natasza, Gudz Piotr, Sutkowska Maja, Sutkowski Dawid, Matejek Nikola i Statkiewicz Mateusz pod opieką pani Izabeli Majchrzak brała udział we wspaniałej imprezie sportowej ATHLETCS CHALLENGE 2022 organizowanej przez fundację Karola Zalewskiego mistrza olimpijskiego w sztafecie mieszanej 4X400m. Gościem specjalnym była Aleksandra Lisowska mistrzyni europy w maratonie oraz Jacek Ogonowski trener kadry Polski Lekkiej Atletyki.Podczas wydarzenia zawodnicy sprawdzali swoje możliwości w konkurencjach indywidualnych: rzucie piłką lekarską, skoku w dal z miejsca i biegu po kopercie. Na zakończenie odbyła się sztafeta mieszana na specjalnie przygotowanym torze.Uczestnicy oprócz sportowych atrakcji mogli jeszcze zebrać autografy i zrobić wspólne zdjęcia zawodnikami i trenerami.Na spotkaniu panowała wspaniała atmosfera sportowa.
Lidia Maruszeczko-Karpińska
„Wolność kocham i rozumiem” – między innymi te słowa towarzyszyły nam 10 listopada podczas uroczystej akademii ,,Mam talent dla Polski” poświęconej Ojczyźnie w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli.
Podczas uroczystego apelu, w związku z uzyskaniem Certyfikatu Szkoła Wierna Dziedzictwu przybliżona została postać Józefa Andrzeja Szczepańskiego ,,Ziutka”, któremu w ubiegłym roku zostało stworzone miejsce pamięci w naszej szkole.
Podczas uroczystej akademii uczniowie w ramach ,,Mam talent dla Polski” zaprezentowali swoje wokalne, literackie oraz muzyczne talenty: Emila Kulewicz z klasy 8e zaprezentowała piosenkę - ,,Dziewczyna z granatem”, Amelia Małecka z klasy 8e piosenkę - ,,Mamo, tyś płakała”, autorski wiersz o Polsce przedstawił Wiktor Mrówka z klasy 6c, autorską choreografię do utworu F. Chopina zaprezentowała Zuzanna Kobuszewska z klasy Ia, Zuzanna Grykin z klasy IIIb zagrała ,,Rotę „ na klarnecie oraz Gabriela Piworowicz z klasy IIIb do utworu ,,Wolność” zagrała na perkusji.
Ponadto w organizację uroczystej akademii zaangażowani również byli: Milena Bilikiewicz, Lena Murawska, Karina Rekieć, Nikola Tomczyk, Niklas Sowiński, Kaja Michalska, Wojciech Mocarski, Julia Subotowicz.
Obsługę techniczną nadzorowali: Hubert Kołaczko, Bartosz Wojnicz.
Temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszył chórek szkolny prowadzony pod kierunkiem p. Iwony Fieducik, który pieśniami patriotycznymi pozwolił uczcić ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju.
Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem p. Bożeny Górskiej, Agnieszki Lipińskiej – Jurkiewicz, Moniki Dujnowskiej.
Nasza szkoła otrzymuje nominację do nagrody dla placówki edukacyjnej przyjaznej uczniom i ich rodzicom w ramach wielkiego Plebiscytu Edukacyjnego.
kod szkoły- WMS.97
Troje nauczycieli naszej szkoły zostało zgłoszonych przez uczniów i rodziców do nagrody najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w ramach wielkiego „Plebiscytu Edukacyjnego”, który w województwie warmińsko-mazurskim prowadzi „Gazeta Olsztyńska” i „Polska Times”.
Wszystkie informacje o plebiscycie można znaleźć na www.gazetaolsztynska.pl/nauczyciel
Głosowanie - płatny SMS na numer 7303
p. Izabela Majchrzak – kod WMF.142
p. Anna Stapaj – kod WMD.144
p.Tomasz Mitura – kod WMF.152
można również głosować na szkołę: kod szkoły- WMS.97
Głosowanie trwa do 25 listopada 2022
Z końcem miesiąca października zakończyła się w naszej szkole akcja pod hasłem „Kochasz zwierzęta? Pomóż”. Szkolny Klub Wolontariusza odpowiadając na apel Fundacji Marzenia Niechcianych Zwierząt zorganizował już kolejny raz zbiórkę karmy oraz innych akcesoriów. W akcję zaangażowali się uczniowie i nauczyciele. Serdecznie dziękujemy uczniom, a w szczególności Rodzicom za wsparcie finansowe.
Jeżeli marzysz o psie lub kocie zainteresuj się tymi, które tęsknią za ciepłym domem. Zajrzyj na stronę http://fundacjaniechcianychzwierzat.pl/
Iwona Fieducik
W dniu 26 i 27 października Szkolny Klub Wolontariusza reprezentowany przez nieliczną grupkę tradycyjnie przed Świętem Zmarłych prowadził sprzątanie grobów bohaterów wojennych i miejsc pamięci w naszym mieście.
Iwona Fieducik
W dniu 19 października br. Szkolny Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaangażowały się w akcję charytatywną „Pomoc dla Marlenki”- bartoszyczanki i uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4. Zbiórka nr 2022/4169/OR miała formę Kiermaszu Słodkości. Dzięki wspaniałym rodzicom naszych uczniów, całej społeczności uczniowskiej, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, zebraliśmy kwotę 6 334 zł. Serdecznie dziękujemy!
Iwona Fiedducik
W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 3 przystąpiła do projektu „Krokus”. Projekt został zainicjowany przez Holocaust Education Trust Ireland. Od wielu lat jego polskim koordynatorem jest Żydowskie MuzeumGalicjaw Krakowie. W tegorocznej edycji udział bierze 530 szkół oraz ponad 38 000 uczniów. W ramach Projektu Krokus uczniowie sadzą jesienią cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Kolor kwiatów przypomina także żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu krajach okupowanych przez nazistów. Kwitnące na przełomie zimy i wiosny krokusy, przypominają nam o tym, że nawet po okrutnych wydarzeniach, życie zaczyna się na nowo i budzi się nadzieja na lepsze czasy. W dniu 17 października do szkoły dotarła przesyłka zawierająca ponad 40 cebulek kwiatów. Niezwłocznie zostały one zasadzone przez uczniów klas ósmych (8d i 8c) na terenie naszej szkoły. Sadzenie krokusów poprzedziły lekcje historii, podczas których uczniowie dowiedzieli się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej oraz o Holokauście.Teraz z niecierpliwością czekamy na pierwsze wiosenne pąki, oznaczające wiosnę, nadzieję i radość oraz naszą pamięć o najmłodszych ofiarach II wojny światowej.
Sylwia Kaczyńska
Dzień Edukacji Narodowej to święto ważne w każdej szkole.
W tym dniu pracownicy i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu. Najpierw obejrzano część artystyczną, w której wystąpili uczniowie klas I a i I b, klas IV-VIII, reprezentanci SU oraz zespół muzyczny.
Uczniów przygotowały panie: G. Drozdowska, A. Stapaj, S. Smułka, I. Fieducik.
Następnie, w części oficjalnej, dyrektor szkoły- Anna Jodko złożyła wszystkim życzenia i podziękowania oraz wręczyła nagrody pracownikom wyróżnionym za ich pracę.
Sylwia Smułka
7 października uczniowie klasy 3a obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Czy tabliczkę mnożenia można polubić? Oczywiście. Wystarczą karty Grabowskiego, plansze matematyczne "Trzy w linii" oraz "Zakodowana tabliczka mnożenia", kostki do gry i plastikowe nakrętki. Wszyscy bawili się znakomicie, a tabliczka mnożenia sama "wchodziła" do głowy.
Barbara Weitz
6.10.2022 r odbyła się wycieczka klas ósmych do Elbląga. Najstarsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spektaklu pt. "Balladyna" , wystawionym w teatrze im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie.
Po wizycie w teatrze udaliśmy się na spacer do Bażantarni - pięknego w jesiennej odsłonie parku leśnego, w którym młodzież mogła podziwiać wzgórza pokryte bukowo - grabowy lasem, strumyki i tajemnicze jary.
Odetchnąwszy świeżym powietrzem i posiliwszy się, wróciliśmy szczęśliwie do Bartoszyc 🙂
Wychowawcy klas ósmych
Klasa 1a na zajęciach stretchingu w ramach współpracy z rodzicami, z okazji nadania sztandaru oglądała wyposażenie policji, w ramach eksperymentarium poprzez zabawę tworzyła ciekawe konstrukcje, bawiąca się podczas Dnia Chłopca.
Z okazji Dnia Chłopaka, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował wybory najsympatyczniejszego chłopca.
Został nim Mikołaj Stapaj z klasy 8e. Drugie miejsce zajął Kuba Buraczewski- kl. 8b, a trzecie- Przemek Gigielewicz- kl. 6a.
Gratulujemy! Sylwia Smułka
W naszej szkole zakończył się Kolorowy Tydzień Zdrowia, promujący zdrowe odżywianie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski w ramach projektu „ Szkoła Promująca Zdrowie”.
Uczniowie każdego dnia ubierali się w inne kolory i w tych barwach jedli warzywa i owoce. Dodatkowo poszczególne sekcje SU przygotowały różne atrakcje.
W poniedziałek i wtorek sekcje kulturalno- rozrywkowa oraz dekoracyjna, pod kierunkiem p. B. Czarnuszewicz oraz p. A. Narkiewicz, zaprezentowały wystawy z surowych oraz własnoręcznie wykonanych owoców i warzyw, a także plakaty na temat ich wartości odżywczych.
W środę sekcja informatyczna, pod kierunkiem p. I. Fieducik, przygotowała prezentacje multimedialne na temat pomarańczowych owoców i warzyw. Oczywiście, nie zabrakło też koszyka pełnego mandarynek, marchewek, dyni...
W czwartek można było zrobić sobie zdjęcie w budce, będącej skarbnicą wiedzy na temat fioletowych warzyw i owoców. Na ten super pomysł wpadła sekcja fotograficzna, której opiekunami są p. A. Łukaszewicz i p. R. Kucharski.
I wreszcie piątek- atrakcje sekcji sportowo- porządkowej, kierowanej przez p. J. Lompę i p. I. Majchrzak. Tego dnia o tym, co dobrego daje nam zdrowa żywność, uczniowie mogli się dowiedzieć nie tylko z informacji umieszczonych na żółtych balonach, ale także próbując min.: pysznych pomidorów, bananów, kukurydzy, kiwano czy pomelo.
Mamy nadzieję, że ten tydzień przyniósł uczniom nie tylko dużo zabawy, ale i wiedzę na temat tego, dlaczego warto jeść warzywa i owoce. Sylwia Smułka